TIBOR MICHALKO 

AKO NÁJSŤ ROVNOVÁHU MEDZI STAROSTLIVOSŤOU O INÝCH A STAROSTLIVOSŤOU O SEBA?

Thursday, March 28, 2024

Hlavný Blog/AKO NÁJSŤ ROVNOVÁHU MEDZI STAROSTLIVOSŤOU O INÝCH A STAROSTLIVOSŤOU O SEBA?

Rozumiem, že sa cítite preťažený a pod stresom v súvislosti s náročnosťou vašej kariéry. Chcem vám ponúknuť niekoľko tipov, ktoré by vám mohli pomôcť zvládať tento pracovný stres a nájsť lepšiu rovnováhu medzi prácou a vaším osobným životom.
Prvý krok, ktorý vám odporúčam, je identifikovať konkrétne faktory v práci, ktoré spôsobujú vašu úzkosť alebo stres. Môže to byť nadmerná pracovná záťaž, nedostatok podpory od kolegov alebo nadriadených, alebo aj nevyvážený pracovný a súkromný život.
Potom si stanovte jasné a realistické ciele. Pomôže vám to zamerať sa na dôležité úlohy a minimalizovať pocit preplnenia. Plánujte si svoj čas a prijmite, že nie vždy budete môcť urobiť všetko naraz.
Ďalej je dôležité, aby ste si uvedomili svoje neprijemné emocionálne stavy, ktoré môžu byť ovplyvnené vašimi podvedomými postojmi a presvedčeniami z minulosti. Skúste sa zamyslieť nad tým, aké myšlienky a presvedčenia vás sprevádzajú, keď cítite stres alebo úzkosť.
Teraz sa dostávame k mojej metóde, ktorá sa zameriava na čistenie týchto podvedomých postojov. Začnite tým, že si uvedomíte, aké presvedčenia alebo negatívne vzory chcete zmeniť. Potom použite techniky ako meditácia, vizualizácia alebo terapeutické metódy na vyčistenie týchto podvedomých blokov.
Okrem toho si plánujte čas pre seba a svoje záľuby. Cvičte, relaxujte, čítajte knihy alebo robte čokoľvek, čo vás baví a nabíja vás pozitívnou energiou.
Napokon, nebojte sa hľadať pomoc, ak to bude potrebné. Terapeut alebo psychológ vám môže poskytnúť podporu a nástroje na zvládanie stresu a zmierňovanie neprijemných emocionálnych stavov.
​Dúfam, že tieto tipy vám pomôžu zvládnuť pracovný stres a nájsť rovnováhu v živote. Ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete ďalšiu pomoc, neváhajte ma kontaktovať.

customer1 png

Tibor Michalko

Odhodlanie. Rovnováha. Úspech.

1 png

Moja Najpopulárnejšia Služba!

Práve ste si prečítali o tomto...

Naozaj nadšení z tohto produktu? My tiež! Práve sme napísali celý blogový príspevok, ktorý ho spomína.

​Pripravení ho kúpiť? Získajte prístup k mojej sluz!be tu: